Kullanıcı Hesabım

catalog-breadcrumbs

Yeni Mandrake Kötü Amaçlı Yazılım Tehdidi Altındaki Android Cihazlar

Yeni Mandrake Kötü Amaçlı Yazılım Tehdidi Altındaki Android Cihazlar
 • Eklenme Tarihi:

 • Versiyon:

 • Gereksinim:

 • Kategori:

  Haberler

 • Görüntülenme:

  147 Kişi

 • Google Play:

Dosyayı İndir
×

Güncelleme İsteği İçin, Üye Girişi Yapıp Tekrar Deneyiniz !

Yöneticilerimiz Kısa Süre İçerisinde Güncelleme İsteğinize Cevap Vereceklerdir !

 • Konu Açıklaması
 • Yardım
 • Yeni Mandrake Kötü Amaçlı Yazılım Tehdidi Altındaki Android Cihazlar - Tanınmış bir yazılım güvenlik şirketi olan Bitdefenter Labs, Android cihazlara saldıran yeni kötü amaçlı yazılımlar keşfetti. Onlara göre, bu kötü amaçlı yazılım tamamen farklı bir karaktere sahiptir, her kullanıcıya saldırmaz, ancak yalnızca daha yararlı veriler alabileceği kişileri seçer. Geliştiricilerin, virüsün yeteneklerini, eski Sovyetler Birliği, Afrika ve Orta Doğu ülkeleri de dahil olmak üzere belirli ülkelere saldırmasını yasaklayarak kısıtladığı bilinmektedir. Çalışmalar, Avustralya'nın kötü amaçlı yazılımın ana hedefi olduğunu göstermiştir, ancak Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve çeşitli Avrupa ülkelerinde de bulaşmalar bildirilmiştir.

  Bu yazılım 2016 yılında ortaya çıkmıştır, ancak sadece bu yılın başında keşfedilmiştir. Genel olarak, 100 bin cihaza bulaşmayı başardı ve 2020'nin başında 10.000 bin bulaşmış cihaz tespit edildi. Kötü amaçlı yazılımlar neden bu kadar uzun süre fark edilmedi? Bunun nedeni, kötü amaçlı kodun uygulamanın kendisine dahil edilmemesidir, ancak bu uygulamaların casus yazılım işlevlerini başlatan ayrı bir işlemi vardır. Bu nedenle, bu sürecin arkasındaki bilgisayar korsanları Google tarafından test edilirken bu özellikleri içermez. Uygulama bu kodu içeriyorsa, kurbanın kişisel verilerini gizleme şansı yoktur ve sadece saldırganların ellerine geçer.

  Mandrake - uzun yıllar boyunca Google Play'deki farklı geliştiricilerin adları altında yayınlanan uygulamalara yayılan kötü amaçlı program.

  Yeni Mandrake Kötü Amaçlı Yazılım Tehdidi Altındaki Android Cihazlar

  Ve kullanıcıların dikkatini çekmek için, bu uygulamalar iyi desteklendi ve geliştiriciler kullanıcı incelemelerine yanıt verdi. Ayrıca, bazı programların sosyal ağlarda kendi sayfaları vardı. Ancak en ilginç şey, kötü amaçlı program kullanıcı verilerini almayı başardığında, cihazdan hemen silinmesidir.

  Şu anda, Google henüz mevcut durum hakkında yorum yapmadı ve enfekte olmamaya ilişkin tek doğru karar, sadece yıllardır test edilen uygulamalara güvenmeye devam ediyor.

Yeni Mandrake Kötü Amaçlı Yazılım Tehdidi Altındaki Android Cihazlar

Android için Yeni Mandrake Kötü Amaçlı Yazılım Tehdidi Altındaki Android Cihazlar Ücretsiz İndir

Yorumlar (0)

Telegram Hesabımız

Yeni Yorum Ekle

Gönderilecek Mesaj:
Kodu Güncelle